Naujienos


„LitCapital“ sėkmingai pardavė „Brolis Semiconductors“ akcijas

2017-09-18

LitCapital plėtros kapitalo fondas sėkmingai pardavė „Brolis Semiconductors“ akcijas. Tai yra jau trečioji sėkmingai realizuota „LitCapital I“ fondo investicija.

LitCapital buvo pirmasis investuotojas į „Brolis Semiconductors“ technologijų įmonę, kuri buvo įkurta 2011 metais, po to kai du broliai Kristijonas ir Augustinas Vizbarai baigė fizikos doktorantūros studijas Miuncheno technikos universitete (TUM). Bendrovė kuria puslaidininkines infraraudonųjų spindulių technologijas, orientuotas į lazerių ir jutiklių rinkas. LitCapital iš viso investavo beveik 3 mln. EUR.

„Beveik prieš 6 metus investavome į „Brolis Semiconductors“ dėl aukštos įkūrėjų kompetencijos įgautos Miuncheno technologijų universitete ir išskirtinos jų kuriamos technologijos. Šios technologijos pritaikymas gali būti labai platus, todėl ši investicija buvo kartu ir galimybė ir iššūkis. Negali sau leisti bandyti daug skirtingų technologijos pritaikymo sričių, kai esi labai maža įmonė. Antra, mes investavome į „Brolis Semiconductors“ dėl puslaidininkių technologijos, kuri turi milžinišką pasaulinę rinką ir didelį augimo potencialą. Tradiciškai Lietuvos lazerių sektoriaus kompetencija yra pagrįsta santykinai siauru kietakūnių lazerių segmentu, kuris daugiausia naudojamas mokslo ir tyrimų srityse. Puslaidininkių technologija yra nauja kompetencija Lietuvos lazerių sektoriuje.

LitCapital investicija leido pasiekti visus įmonei svarbius pradinius verslo etapus ir tikslus, tokius kaip laboratorijos įsteigimas, mokslininkų komandos surinkimas, technologijos patentavimas, ryšių užmezgimas su tarptautinėmis aukštą reputaciją turinčiomis technologijų įmonėmis ir galiausiai garsių tarptautinių investuotojų pritraukimas. Mes matome „Brolis Semiconductors“ kaip labai sėkmingą investiciją, kuri sustiprino aukštųjų technologijų sektorių Lietuvoje. Mes esame sužavėti technologijų pažangos ir verslo augimo sparta ir linkime jiems išlaikyti tokį pat tempą ateityje.  Ypatingai, kai mūsų akcijų pardavimas yra dalis naujo investavimo etapo, kai viena iš pirmaujančių pasaulinių lazerių sistemų technologijų bendrovių prisijungia kaip naujas investuotojas. Jei investavimo etapas bus užbaigtas sėkmingai, tai bus žingsnis pirmyn ne tik šioje įmonėje, bet tuo pačiu padarys labai teigiamą poveikį visam lazerių sektoriui Lietuvoje, panašiai, kaip jau atsitiko su biotechnologijų sektoriumi daugiau nei prieš 10 metų. "- sako Šarūnas Šiugdža, LitCapital įkūrėjas ir vadovaujantis partneris.

LitCapital realizuodama „Brolis Semiconductors“ investiciją pasiekė didesnę nei 20% vidinę grąžos normą (IRR). 2016 metais LitCapital realizavo Putokšnio ir Lignoterma investicijas, kurios taip pat atnešė aukštą grąžą „LitCapital I“ fondo investuotojams. Šiuo metu LitCapital yra investavusi į NNL LT (sandėliavimas, logistika), Altechna (optika, optinės dangos), Eldes (profesionalūs namų apsaugos sprendimai), Baltik Vairas (elektriniai ir miesto dviračiai), MPG (sveikatos priežiūros klinikų tinklas).

LitCapital yra 25 mln. EUR plėtros kapitalo fondas, įsteigtas 2010 m. kartu su Europos Investicijų Fondu investuojant JEREMIE kontroliuojančiojo fondo. LitCapital investuoja į smulkių ir vidutinių privačių įmonių plėtrą Lietuvoje. Investicijų tipas - ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis - nuo 1 iki 3 mln. EUR. Tipinis investavimo laikotarpis siekia 4 - 6 metus. Šiuo metu LitCapital steigia naują didesnį nei 30 mln. EUR Baltijos šalių plėtros kapitalo fondą, kuris pradės invsticinę veiklą pirmąjį 2018 metų ketvirtį.  

Šarūnas Šiugžda, „LitCapital“ Vadovaujantis Partneris, tel. +370 5 205 4479, el-paštas sarunas.siugzda@litcapital.lt, www.litcapital.lt

 

Atgal